الکساندر مک کوئین

الکساندر مک کوئین

این برند تولیدکننده لباس های زنانه و مردانه می باشد.

به الکساندر مک کوئین رای بدید و از آن حمایت کنید

لی الکساندر مک کوئین ستاره فقيد دنيای مد و موسس برند الکساندر مک کوئين از طراحان مطرح و مهم بريتانيايي بود که برنده جوايز مهمي از جمله طراح برتر بين المللي در سال ۲۰۰۳ شد.

الکساندر مک کوئین در ۱۹۶۹ در لندن در خانواده ای اسکاتلندی به دنيا آمد. پدرش راننده تاکسي و مادرش معلم بودند و شش فرزند داشتند. الکساندر از کودکی براي خواهرانش لباس طراحي می کرد و مي دوخت و تصميم گرفته بود که طراح لباس شود. او در ۱۶۶ سالگی مدرسه را رها کرد و در يک خياط خانه  دستيار شد. او به سرعت مهارت زيادی از خود نشان داد و در کار خود خبره شد.

چند سال بعد افرادي چون گورباچف و شاهزاده چارلز مشتريان مک کوئين بودند. در بيست سالگي او براي يادگيري حرفه اش مدتی را در ميلان ايتاليا گذارند. سپس به لندن بازگشت و در کالج هنر و طراحي به عنوان معلم الگوسازی کار کرد. به دليل داشتن رزومه قوی مدرک کارشناسي ارشد طراحي لباس نيز دريافت کرد و در ۱۹۹۲ فارغ التحصيل شد.

پس از اين دوران سال های موفقيت مک کوئين آغاز شد. او در سال ۱۹۹۶ برای تور خواننده معروف دیوید بویی لباس طراحي کرد و در اين دوران به کارگرداني کليپ هاي موسيقي نيز روي آورد. در همين سال بود که او به مديريت هنري ژیوانشی منسوب شد و ۵ سال در اين سمت باقي بود تا اين که در سال ۲۰۰۱ از آن جدا شد چون معتقد بود برند ژیوانشی خلاقيت او را محدود مي کند.

نمايش هاي مد عجيب و طراحي هاي خلاقانه تنها چيزي بود که او را راضي مي کرد و همين مساله باعث اختلافش با ژيوانشي بود. او پس از جدايي از اين برند، برند شخصي خود را تاسيس کرد و به موفقيت خود ادامه داد. او براي افراد معروفي مثل نيکول کيدمن، پنه لوپه کروز و سارا جسيکا پارکر لباس طراحي کرد و در سال ۲۰۰۳۳ جايزه انجمن منتقدان امريکا را دريافت کرد.

الکساندر مک کوئین در سال ۲۰۱۰ در ۴۱ سالگي ۹ روز بعد از مرگ مادرش بر اثر سرطان در حالي که از افسردگي شديد رنج مي برد در منزل شخصي اش به زندگي خود پايان داد. آخرین مجموعه لباس های ناتمام وی که در دوران افسردگی طراحی کرد تماما درباره زندگی پس از مرگ است.

وب سایت و رسانه های اجتماعی الکساندر مک کوئین

صفحه اینستاگرام رسمی الکساندر مک کوئین الکساندر مک کوئین در فیسبوک وب سایت الکساندر مک کوئین
A leather explorer printed and
Inspired by antique luggage an
This Pre AW17 Box Clutch is em
طراحی های جدید الکساندر مک کوئ
طراحی های خاص برند الکساندر مک
طراحی های جدید برند الکساندر م
Backstage: the whipstitch frin

  شما هم می توانید در مورد این برند نظر بدهید.
  برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

  نظر خود را بنویسید

  تا کنون 10628 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

  در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


  ثبت اطلاعات