اتحادیه رنگ‌ها: رابطه بین رنگ بدن، لوازم آرایشی و لباس (بخش اول)

1055

از انتخاب لباس گرفته تا آرایش کردن و رسیدگی به مو، خانم‌ها زمان زیادی را صرف رسیدگی به خود می‌کنند. به هرحال هدف تمامی بانوان زیباتر شدن و مرتب بودن است. اما اگر بگوییم راهی برای کوتاه شدن این فرایند

از انتخاب لباس گرفته تا آرایش کردن و رسیدگی به مو،  خانم‌ها زمان زیادی را صرف رسیدگی به خود می‌کنند. به هرحال هدف تمامی بانوان زیباتر شدن و مرتب بودن است. اما اگر بگوییم راهی برای کوتاه شدن این فرایند وجود دارد، چطور؟

رنگ پوست

برای رسیدن به این روش جادویی، ابتدا باید پوست خود را بهتر بشناسید. با روشی سریع و خلاصه توضیح می‌دهیم. رنگ پوست ما به دو نوع کلی تقسیم می‌شود: طیف گرم و طیف خنک.

 همین حالا دستان خود را نگاه کنید، همان رگ‌هایی که بارها مسیرشان را با چشم دنبال می‌کردید. اگر رنگ آن‌ها به آبی نزدیک بود، در اصطلاح رنگ مایه‌های شما آبی یا سفیدند؛ و پوست شما خنک است. اما اگر رگ‌های شما به سبز نزدیک‌ترند، رنگ مایه‌های شما زرد رنگ هستند؛ و پوست شما گرم است.

 

شناخت رنگ پوست چه سودی دارد؟

دانستن طیف پوست، در انتخاب صحیح لوازم آرایشی، رنگ مو و رنگ لباس به شما کمک شایان توجهی می‌کند. امروزه بسیاری از بانوان بر این باورند که با تغیر رنگ پوست خود، ظاهری بهتر پیدا می‌کنند. اما بهتر است به‌جای تغییر رنگ پوست خود از راه‌های خطرناک و مصنوعی که کم‌وبیش به سرطان هم ختم می‌شوند؛ راه‌های هماهنگی با رنگ پوست طبیعی خود را فرابگیرید.

 

آجر اول

در فرایند آماده شدن برای یک روز ساده یا یک مهمانی مجلل، رنگ پوست را به‌عنوان آجر اول طبیعی آن بنای باشکوه در نظر بگیرید؛ همان بنا یا ظاهر کلی که هدف نهایی شما است. بعد از پذیرفتن این طیف رنگی و هماهنگ کردن همه‌چیز با آن، از نتیجه به‌دست‌آمده شگفت‌زده می‌شوید. رنگ لاک، آرایش صورت، رنگ مو و مهم‌تر از همه رنگ لباس.

 

هماهنگی رنگ رژ باپوست

همگی افرادی را که به این موضوع توجه نمی‌کنند، به چشم دیدیم. دخترها بارها به این اشتباه خود خندیده‌اند. بارها شده طیف انتخاب‌شده رژلب اطرافیان ما، به نظر نامناسب و یا ناشیانه رسیده؛ اما چطور می‌توان طیف رنگی مناسبی انتخاب کرد؟ دو عامل مهم پیش از خرید رژ لب، اندازه لب و طیف پوست شما است.

 

اندازه لب

به باور کارشناسان، افرادی که لب‌های باریک‌تری دارند، می‌توانند رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنند؛ و کسانی که لب برجسته‌تر یا به‌اصطلاح قلوه‌ای دارند، بهتر است سراغ رنگ‌های روشن‌تر بروند. چنین ترکیبی می‌تواند به سود شما تمام شود.

 رنگ طیف پوستی و رنگ رژ لب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در بخش بعدی اتحادیه رنگ‌ها به عامل طیف پوست و رنگ رژ می‌پردازیم.


| 1154 |
Review: 4.13 - "اتحادیه رنگ‌ها: رابطه بین رنگ بدن، لوازم آرایشی و لباس (بخش اول)" by , written on 10/18/2016 12:00:00 AM

از انتخاب لباس گرفته تا آرایش کردن و رسیدگی به مو، خانم‌ها زمان زیادی را صرف رسیدگی به خود می‌کنند. به هرحال هدف تمامی بانوان زیباتر شدن و مرتب بودن است. اما اگر بگوییم راهی برای کوتاه شدن این فرایند

افشین خالقی آرایش و زیبایی


مطالب و امکانات برندکده را در تلفن همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن برندکده

نسخه اندروید از بازار

اپلیکیشن برندکده

نسخه IOS از سیبچه (به زودی)


0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 5781 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات