لباس مناسب شب یلدا برای عروس خانمها و کودکان

11536

با توجه به اینکه تنها چند روز به این جشن کهن ایرانی باقی مانده و از آن جایی که دورهم جمع شدن ها در خانه بزرگترهای فامیل بخشی از آیین شب یلداست احتمالا بعضی از افراد بخصوص خانم ها و تازه عروسها و بچها

تاریخچه شب یلدا به زمان های دور و ایران باستان بر میگردد در حقیقت شب یلدا که به آن شب چله نیز گفته می شود بلندترین شب سال می باشد که همزمان با این اتفاق بلندتر شدن روزها در نیمکره شمالی نیز شروع می شود به همین دلیل به آن انقلاب زمستانی نیز گفته می شود. شب یلدا دارای رسوم خاص خود است که از گذشته تاکنون وجود داشته و دارد مانند دورهمی های دوستانه و خانوادگی،آجیل و تنقلات و تزیین میوه شب یلدا و هدیه شب یلدای عروس که مطمئنا یکی از دلایلی است که شب یلدا را برای هر تازه عروسی هیجان انگیزتر می کند و کسانی که تازه نامزد یا عقد کرده اند به رسم پیشینیان از طرف خانواده داماد هدیه ای به مناسبت اولین یلدایشان خواهند گرفت و عروس برای نشان دادن هنرش از چند روز، چند هفته و شاید چند ماه قبل بدنبال ایده هایی برای تزیین و سفره آرایی شب یلدا می رود. با توجه به اینکه تنها چند روز به این جشن کهن ایرانی باقی مانده و از آن جایی که دورهم جمع شدن ها در خانه بزرگترهای فامیل بخشی از آیین شب یلداست احتمالا بعضی از افراد بخصوص خانم ها و تازه عروس ها و بچه ها هنوز موفق به خرید لباس مناسب شب یلدا نشده اند و در گیر این هستند که در مهمانی شب یلدا چه بپوشیم؟! چگونه میوه های شب یلدا را تزیین کنیم؟ و ...

شب چله

 ما قصد داریم در این مطلب شما را در خرید لباس شب یلدا کمک کنیم پس با ما همراه باشید.

این روزها وقتی برای خرید لباس شب یلدا به بازار می روید بیشتر لباس های یلدایی کودکانه می بینید بافت های یلدایی نوزادان و کودکان با طرح های جذاب و متنوع که الهام گرفته از خوراکی ها و سنت های شب یلدا هستند، لباسها و بافت هایی با طرحهای هندوانه ای که بعضی از آنها برای مراسمهای صمیمی و خانوادگی مناسب تر هستند و برخی برای مهمانی های رسمی.

شب چله

لباس های شب یلدا با طرح هندوانه ممکن است مورد پسند خیلی ها نباشد و شما مجببور به استفاده از این طرحهای شلوغ نیستید بنابراین پیشنهاد ما به شما استفاده از لباسهایی با رنگهای شاد یلدایی و یا استفاده از اکسسوری های متناسب با شب یلداست که در زیر بیشتر به این موارد می پردازیم:

چه لباسی برای شب یلدا بپوشیم؟

لباس های سنتی:

از آن جایی که مراسم شب یلدا یا شب چله یکی از مراسم های دیرینه و قدیمی در میان رسم و رسوم مردم ایران می باشد انتخاب یک لباس سنتی برای مهمانی و دورهمی های شب یلدا نیز مناسب است.

طرح هندوانه:

اینگونه فکر نکنید که لباسهایی با طرح هندوانه ای بخاطر رنگهای شاد و طراحی شلوغ فقط مختص کودکان است؛ لباسهایی با طراحی هندوانه ای مخصوص بزرگسالان وجود دارد که بسیار شیک و زیبا هستند و مورد پسند هر فرد با هر سن و سلیقه خواهند بود.

شب چله

طرح انار:

از آنجایی که میوه انار یکی از میوه های مخصوص شب یلداست و نمادی از عشق نیز می باشد بنابراین لباسهایی با طرح انار و یا گل دوزی  طرح انار با رنگ درخشان بر روی لباس یا مانتوی شما میتواند گزینه مناسبی برای شب یلدا باشد.

قرمز و سبز:

چنانچه از طرحهای شلوغ مخصوص شب یلدا خوشتان نمی آید بهترین انتخاب برای شما لباسهایی با رنگ سبز و قرمز است.

شال و روسری:

چنانچه از لباسهای طرحدار و رنگهای قرمز و سبز خوشتان نمی آید و یا در کمد لباستان لباس سبز یا قرمز مناسب مهمانی ندارید میتوانید تنها به یک شال یا روسری قرمز و سبز اکتفا کنید.

اکسسوری:

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کلا با رنگهای شاد و یا لباسهای طرحدار مشکل دارید می توانید لباسهای سنگین و مطابق سلیقه خود را بپوشید و تنها از یک اکسسوری یلدایی مانند یک دستبند با طرح انار، یک ست زیورآلات یلدایی، گل سر و یا حتی می توانید از یک لاک خوشرنگ با طرح هندوانه ای در استایلتان استفاده کنید. اگر نگران این هستید که ناخن هایتان ایراد دارند و نمی توانید یک طرح زیبا روی آن بیندازید، ما کاور ناخن را پیشنهاد می دهیم چرا که به ناخن هایتان آسیبی نمیزند و به زیبایی دست هایتان نیز کمک می کند.

شب چله

شب چله


| 633 |
Review: 4.13 - "لباس مناسب شب یلدا برای عروس خانمها و کودکان" by , written on 12/20/2018 11:52:09 AM

با توجه به اینکه تنها چند روز به این جشن کهن ایرانی باقی مانده و از آن جایی که دورهم جمع شدن ها در خانه بزرگترهای فامیل بخشی از آیین شب یلداست احتمالا بعضی از افراد بخصوص خانم ها و تازه عروسها و بچها

مریم طالبی خرید


مطالب و امکانات برندکده را در تلفن همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن برندکده

نسخه اندروید از بازار

اپلیکیشن برندکده

نسخه IOS از سیبچه (به زودی)


دیدگاه کاربران

0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 12702 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات