ماسک های طبیعی برای انواع پوست (قسمت اول)

1196

گر میخواهید پوستی سالم ، نرمال و شفاف داشته باشید ، ما به شما ماسک هایی را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک کند تا از پوستتان مراقبت کنید.

پوست یکی از بزرگترین اعضای بدن است که یک سد محافظتی بین محیط جهان اطراف با عضلات، اعضای درونی و رگهای خونی و اعصاب بدن تشکیل می‌دهد. مو و ناخنها از پوست منشأ میگیرد پس برای داشتن مو و ناخن های زیبا ابتدا باید پوستی سالم داشته باشید. پوست سالم علاوه بر زیبایی ، اعضای درونی بدن مانند عضله را نیز سالم نگه میدارد.

پوست به 4 نوع اصلی : نرمال ، خشک ، چرب و مختلط تقسیم میشود.

شناخت پوست :

ﭘﻮﺳﺖ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ  

پوست معمولی ، پوستی نرم و لطیف که منافذ آن قابل دیدن نباشد ، لکه ای نداشته باشد ، نه چرب باشد نه خشک و با کشیدگی طبیعی است . پوست معمولی بهترین نوع پوست میباشد.

 ﭘﻮﺳﺖ ﭼﺮب  

پوست چرب پوستی است که منافذ درشتی دارد که به راحتی قابل دیدن است و دارای غدد چربی بسیاری است که موجب تولید چربی زیادی میشود و ظاهری براق دارد . این چربی ها باعث تولید لکه و جوش روی سطح پوست میشود.

ﭘﻮﺳﺖ ﺧﺸﮏ  

پوست خشک بر خلاف پوست چرب خشک است چون غدد چربی ترشح نمیکنند که باعث پوسته پوسته و خشک شدن پوست میشود. تابش خورشید برای این نوع پوست باعث افزایش خشکی آن میشود رنگ پوست را کدر میکند. 

 ﭘﻮﺳﺖ ﺗﺮﮐﻴﺒﯽ  

ﺑـﺪﻳـﻦ ﻣـﻔﻬﻮم که ﺑﺨﺸﯽ از ﭘﻮست ﭼﺮب و ﺑﺨﺸﯽ ﺧﺸﻚ اﺳﺖ : ﻣﻌﻤﻮلا ﻧﻮاﺣﯽ ﭘﻴﺸﺎﻧﯽ، ﺑﻴﻨﯽ و ﭼﺎﻧﻪ ﭼﺮب و ﻧﻮاﺣﯽ ﮔﻮﻧﻪ، دور ﭼﺸﻢ و دور دهان ﺧﺸﮏ هستند. اﻏﻠﺐ اﻓﺮاد، ﭘﻮﺳﺖ ترکیبی دارﻧﺪ.

 

اگر میخواهید پوستی نرمال و شفاف داشته باشید ، ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید. ما به شما ماسک هایی را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک کند تا از پوستتان مراقبت کنید.

 

ماسک خیار و یخ :

یک عدد خیار را رنده کنید. مقداری یخ در مخلوط کن بریزید تا چیپس یخ شوند. خیار و یخ را با هم مخلوط کنید و به مدت 15-10 دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید. این کار را به مدت یک هفته هر روز انجام دهید تا تاثیرش را مشاهده کنید. این ماسک مناسب پوستهای خشک است و یخ کمک میکند تا پوست کشیدگی پیدا کند.

 

 

ماسک زرده تخم مرغ :

یک تخم مرغ بردارید ، سفیده و زرده آن را جدا کنید. مقداری روغن بادام یا زیتون به زرده تخم مرغ اضافه کنید. این مخلوط را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس با آب خنک یا پنبه ای که به گلاب آغشته شده است ، این مخلوط را از روی پوست خود پاک کنید. این ماسک مخصوص کسانی است که پوست خشک دارند و زرده تخم مرغ که سرشار از کلسترول است باعث نرمی پوست آن ها میشود.

 

 

ماسک ماست :

صبح 1 فنجان ماست  و  2 قاشق جو دو سر پرک ریز را با هم مخلوط کنید و درون یخچال بگذارید. شب قبل از استفاده 1 عدد آبلیمو تازه به آن اضافه کنید ، این مخلوط را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس با آب ولرم این مخلوط را از روی پوست خود پاک کنید. این ماسک مخصوص افرادی است که پوست چرب دارند. ماست باعث روشن شدن پوست میشود.

 

 

ماسک هلو :

هسته 2 عدد هلو را جدا کرده و آن ها را له کنید. یک قاشق ماست به آن اضافه کنید. به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس با آب این مخلوط را از روی پوست خود پاک کنید. بعد از یک هفته معجزه آن را خواهید دید. این ماسک برای پوست های خشک مناسب است و از چین و چروک های زودرس پوست جلوگیری میکند.

 

 

ماسک موز :

یک عدد موز را له و مقداری عسل به آن اضافه کنید. این مخلوط را به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید سپس با آب خنک یا پنبه ای که به گلاب آغشته شده است ، این مخلوط را از روی پوست خود پاک کنید. این ماسک مناسب افرادی است که پوست نرمال دارند و میخواهند یک پاک کننده طبیعی داشته باشند.

 

 

قسمت اول 

 


| 840 |
Review: 4.13 - "ماسک های طبیعی برای انواع پوست (قسمت اول)" by , written on 4/9/2017 12:00:00 AM

گر میخواهید پوستی سالم ، نرمال و شفاف داشته باشید ، ما به شما ماسک هایی را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک کند تا از پوستتان مراقبت کنید.

افشین خالقی آرایش و زیبایی


مطالب و امکانات برندکده را در تلفن همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن برندکده

نسخه اندروید از بازار

اپلیکیشن برندکده

نسخه IOS از سیبچه (به زودی)


0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 5386 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات