چگونه جواهرات خود را در خانه درخشان کنید

1208

با یک جست و جوی ساده در اینترنت راه های زیادی برای تمیز و درخشان کردن جواهرات در خانه به شما نشان داده میشود که برخی از آن ها ممکن است به جواهرات شما آسیب برساند.

 

 

با یک جست و جوی ساده در اینترنت راه های زیادی برای تمیز و درخشان کردن جواهرات در خانه به شما نشان داده میشود. برخی از آن ها ترفندهای هوشمندانه ای به نظر میرسد که شاید شما دوست داشته باشید امتحان کنید اما از نتیجه آن مطمئن نیستید بعضی از آن ها حتی ممکن است به جواهرات شما آسیب برساند ما اینجا برترین و بی خطرترین روش های مراقبت از انواع جواهرات را شرح میدهیم:

  • مروارید

وقتی مروارید ها ظاهر درخشان خود را از دست میدهند میتوانید آن ها را با ترکیب آب و یک صابون ملایم بدون عطر و رنگ و یک تکه پارچه تمیز کنید.مروارید ها را در یک کیسه ی نخی یا ساتن (پارچه ای که در آن پلاستیک به کار نرفته باشد )نگه داری کنید. برای حفظ درخشندگی مروارید ها بهتر است مرتبا از آن ها استفاده کنید. جالب است بدانید که تماس مروارید ها با پوست باعث درخشان ماندن آن ها میشود!

 

  • طلا

 

حتما قبل از دوش گرفتن جواهرات طلای خود را در بیاورید زیرا صابون و مواد شیمیایی باعث کدر شدن طلاها میشود. برای درخشندگی طلاهایی که تیره شده اند چند قطره آونیاک را به محلول آب و صابون اضافه کرده سپس طلاهای خود را در این محلول قرار دهید و با یک مسواک نرم به دقت پاک کنید و در نهایت آن ها را با آب ولرم شست و شو داده و اجازه دهید خشک شوند. خواهید دید که طلاها مثل روز اول درخشان میشوند.

  • نقره جات

 

 

 

نقره یک فلز سبک و انعطاف پذیر است که به راحتی آسیب میبیند. اگر جواهرات نقره ی شما تیره و کدر شد میتوانید آن ها را به مقداری خمیر دندان آغشته کرده و سپس به آرامی با تکه ای پارچه آن ها را پاک کنید

( در صورت نیاز مجددا تکرار شود) به جای خمیر دندان از اسپری شیشه پاک کن هم میتوانید استفاده کنید.

  • سنگ فیروزه

 

برای تمیز کردن سنگ فیروزه باید آن را با آب گرم و صابون بشویید و آن را فورا با پارچه ی نرم خشک کنید. هرگز سنگ فیروزه را در آب غوطه ور نکنید زیرا روی آن منفذهای زیادی وجود دارد و مایعات میتواند به راحتی به سنگ فیروزه نفوذ کرده و رنگ آن را از بین ببرد هم چنین از محصولات پاک کننده ی جواهرات نیز برای تمیز کردن سنگ فیروزه استفاده نکنید زیرا آن ها هم ممکن است باعث بی رنگ شدن سنگ فیروزه شوند.

 

 


| 817 |
Review: 4.13 - "چگونه جواهرات خود را در خانه درخشان کنید" by , written on 4/22/2017 12:00:00 AM

با یک جست و جوی ساده در اینترنت راه های زیادی برای تمیز و درخشان کردن جواهرات در خانه به شما نشان داده میشود که برخی از آن ها ممکن است به جواهرات شما آسیب برساند.

مد و سبک زندگی


مطالب و امکانات برندکده را در تلفن همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن برندکده

نسخه اندروید از بازار

اپلیکیشن برندکده

نسخه IOS از سیبچه (به زودی)


0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 5797 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات