5 روش شخصیت شناسی در نگاه اول

1222

از لحظه ای که برای اولین بار شخصی را ملاقات میکنید، کنجکاو هستید بدانید او کیست و چه شخصیتی دارد.


از لحظه ای که برای اولین بار شخصی را ملاقات میکنید، کنجکاو هستید بدانید او کیست و چه شخصیتی دارد. چون اطلاعاتی از آن شخص ندارید در ذهن خود ظاهر او را مورد قضاوت قرار میدهید. در مورد آن شخص هم این موضوع طبیعی است که او هم شما را مورد قضاوت قرار دهد. البته طاهر هر فرد بستگی به سبک زندگی وی دارد چون اولین چیزی که ظاهر هر فرد نشان میدهد، ظاهر اوست. درباره سبک زندگی بخوانید: سبک زندگی
 اما چند مورد خاص وجود دارد که بیشتر از بقیه موارد به چشم می آید. در این مقاله درباره این چند مورد مهم صحبت خواهیم کرد.


1) کفش ها
اولین مورد که در هر فردی دیده میشود، کفش های اوست. بر اساس گفته روانشناسان، شما تا حدود زیادی شخصیت هر فردی را با نگاه کردن به کفش او میتوانید حدس بزنید. شما میتوانید بر اساس مدل، رنگ ، قیمت و .... متوجه خیلی از موارد شخصیتی آن فرد شوید.

2) وقت شناسی
وقت شناسی یکی از مهمترین موارد شخصیتی ایست. زود رسیدن و دیر رسیدن سر یک قراار مهم مخصوصا" برای اولین بار تاثیر مثبت و منفی زیادی روی هر فرد دارد. اگر خیلی دیر برسد یعنی وقت شما برای او ارزشی ندارد یا آدم بی دقتی است. اگر هم خیلی زود برسد به این معنی است که او عجله زیادی دارد و در هر کاری معمولا عجله میکند. پس وقت شناسی عامل بسیار مهمی در شناخت شخصیت دارد.

3) چشم ها
چشم های هر فرد آینه روح اوست.با نگاه کردن به چشمان افراد تا حدود زیادی میتوانید احساسات و تفکر افراد را دریابید. رنگ چشم ها تاثیر زیادی در شخصیت شناسی برای افراد دارد. بر اساس مطالعات افرادی که چشمان روشن یا آبی دارند معمولا افراد خشک و سردی و افرادی که چشمان تیره تری دارند، افراد گرم و مهربانی هستند و قابل اعتماتر هستند.

4) رنگ لباس
بر اساس تحقیقات روانشناسی، از رنگ لباس افراد تا حدود زیادی میتوان پی به شخصیت افراد برد. افرادی که از رنگ مشکی و رنگ های تیره استفتده میکنند، افرادی حساس و هنری هستند و به جزئیات اهمیت زیادی میدهند. اما افرادی که از رنگ های روشن و قرمز استفاده میکنند، افراد فعالی هستند و امید به زندگی بیشتری دارند.

5) تیک!
معمولا هر فردی تیک عصبی خاص خود را دارد. مثل ناخن جوییدن، نوک مو ها را به دندان گرفتن، با انگشتان دست بازی کردن، پا تکان دادن و .... این به این معتی نیست که این افراد عصبی هستند. تیک عصبی استرس هر فرد را نشان میدهد. از روی تیک عصبی میتوان پی به شخصیت افراد برد. مثلا ناخن جوییدن نشان از کمال گرا بودن فرد دارد.

         

برچسب های مرتبط


| 1358 |
Review: 4.13 - "5 روش شخصیت شناسی در نگاه اول" by , written on 5/4/2017 12:00:00 AM

از لحظه ای که برای اولین بار شخصی را ملاقات میکنید، کنجکاو هستید بدانید او کیست و چه شخصیتی دارد.

افشین خالقی مد و سبک زندگی


0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاهتان خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 4300 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات