چربی های مفید برای بدن قسمت دوم

1231

چاقی بدن همیشه به خاطر وجود چربی در مواد غذایی نیست اما افراد بر این باورند که متوقف کردن خوردن مواد غذایی چرب، باعث لاغری میشود. این امر بدن را به زودی خسته میکند و در طول روز انرژی شما را میگیرد.

 

چاقی بدن همیشه به خاطر وجود چربی در مواد غذایی نیست اما افراد بر این باورند که متوقف کردن خوردن مواد غذایی چرب، باعث لاغری میشود. این امر بدن را به زودی خسته میکند و در طول روز انرژی شما را میگیرد. به همین دلیل است که افراد نمیتوانند در طولانی مدت دژیم خود را حفظ کنند. البته در مورد چربی های مضر این امر، امر درستی است اما بدن به چربی های مفید نیاز دارد. اما چربی های مفید در کدام مواد غذایی وجود دارد؟ در قسمت اول این مقاله 4 مواد غذایی دارای چربی مفید را معرفی کردیم. قسمت اول را بخوانید

در این مقاله به ادامه معرفی مواد غذایی دارای چربی های مفید میپردازیم.

 

پنیر (پنیر پارمیزان)

پنیر سرشار از کلسیم و فسفر است اما پنیر پارمیزان علاوه بر کلسیم، سرشار از چربی های مفید نیز هست. اما در هر چیزی افراط و تفریط اشتباه است. مصرف کردن این پنیر در هفته 2-3 بار مفید است و بیشتر از آن توصیه نمیگردد.

گوشت

بر خلاف باور افراد ، گوشت چربی های مفید هم دارد. در هر 5 گرم گوشت 3 گرم چربی مفید وجود دارد. گوشت منبع زینک، پروتئین و آهن است که برای خانم ها بسیار مفید است. افرادی که رژیم هستند حداقل باید در هفته 5-4 وعده گوشت مصرف کنند. این گونه میتوانند راحتتر رژیم خود را حفظ کنند.

سویا

دانه های سویا منبع فیبر و پروتئین هستند. مصرف نصف فنجان در روز میتواند نیاز بدن شما به فیبر و پروتئین تامین کند. دانه های سویا همچنین دارای چربی های مفیدی است که برای بدن ضروری است. 

شیر پر چرب

تحقیقات نشان داده است که اگر به مقدار کافی به بدنتان چربی برسانید، میتوانید وزن خود را کنترل کنید. شیر پر چرب به این امر کمک بسیاری میکند. شیر دارای ویتامین D و A است و در یک لیوان کامل شیر 8 گرم چربی وجود دارد. اما برای مصرف روزانه یک فنجان شیر پر چرب کافی است.

آووکادو

در یک آووکادو متوسط 23 گرم چربی مفید وجود دارد. یک آووکادو میتواند 40% فیبر مورد نیاز بدن را تامین کند. آووکادو به طور طبیعی خالی از کلسترول و منبع آنتی اکسیدان است که برای بینایی بسیار مفید است. اما به یاد داشته باشید که آووکادو مقدار زیادی کالری دارد. بنابر این برای مصرف روزانه، یک چهارم یک آووکادو کافی است.

برچسب های مرتبط


| 721 |
Review: 4.13 - "چربی های مفید برای بدن قسمت دوم" by , written on 5/10/2017 12:00:00 AM

چاقی بدن همیشه به خاطر وجود چربی در مواد غذایی نیست اما افراد بر این باورند که متوقف کردن خوردن مواد غذایی چرب، باعث لاغری میشود. این امر بدن را به زودی خسته میکند و در طول روز انرژی شما را میگیرد.

افشین خالقی مد و سبک زندگی


مطالب و امکانات برندکده را در تلفن همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن برندکده

نسخه اندروید از بازار

اپلیکیشن برندکده

نسخه IOS از سیبچه (به زودی)


دیدگاه کاربران

0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 7494 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات