8 مواد غذایی کم کالری که شما را سیر نگه میدارد (2)

1273

زمان آن رسیده برای کاهش بیماری ها هرچه سریعتر غذاهای سالم و کم کالری را جایگزین غذاهای مضر کنید.

 

با خوردن مواد غذایی پرکالری با قند و چربی بالا ، شما به زودی احساس بیماری خواهید کرد. این به عادت تبدیل خواهد شد و در بلند مدت ، به سلامتی فیزیکی و جسمی شما صدمه های جدی وارد میشود. مواد پرکالری به تدریج باعث بروز بیماری هایی از جمله : دیابت نوع 2 ، افسردگی، آلزایمر، سرطان های مختلف (سینه، پانکراس و ...)، سنگ کلیه، بیماری های قلبی-عروقی و ... میشود.

در مقاله قبل چند مواد غذایی مفید کم کالری را که شما را در طول روز سیر نگه میداشت ، معرفی کردیم. 8 مواد غذایی کم کالری که شما را سیر نگه میدارد (1)

در این مقاله به ادامه آن میپردازیم.

 

گردو

وقتی در طول روز گرسنگی به سراغتان می آید بهترین جواب برای آن " خوذدن گردو " است.

گردو نه تنها دارای پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب مفید است، بلکه باعث جلوگیری از بیماری های قلبی نیز میشود. اگر مقداری گردوی خوردشده را با کمی عسل مخلوط کنید، بهترین میان وعده برای شما خواهد بود.

 

پاستا

باور کنید یا خیر باید یدانید که با خوردن به اندازه پاستا، هیچ آسیبی به رژیم غذایی شما وارد نخواهد شد. (پاستا به نسبت برنج و نان کالری بسیار کمتری دارد.) تنها نکته ای که وجود دارد این است که پاستا را باید به عنوان نودل استفاده کرد. نودل هم قند کمتری دارد هم کالری آن از نصف هم نسبت به اسپاگتی ها کمتر است. با خوردن پاستا مدت طولانی تری سیر خواهید بود چون قند کافی به بدن شما رسیده است.

 

 

لوبیا

اگر از غذاهای تکراری که جزو رژیم غذایی شماست، خسته شده اید، بهترین تنوع خوردن لوبیاست. هم خوشمزا و هم مفید است. اما دقت کنید که از کنسروها استفاده نکنید. درون کنسروهای لوبیا مقدار زیادی شکر هست که نه تنها مفید نیست بلکه تمام زحمات شما را به هدر میدهد. درست کردن خوراک لوبیا آنچنان سخت نیست!!! خوراک لوبیا میتواند بهترین وعده غذایی امروز شما باشد. یک مشت لوبیا کمتر از 55 کالری دارد.

 

 

هویج

یکی از میان وعده های مفید و مجاز در طول روز، هویج است. 5 عدد هویج کمتر از 35 کالری و 2.4 گرم فیبر دارد!!! همچنین این مقدار هویج میتواند تا 231 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین A را تامین کند. زمانی که در طول روز گرسنه میشوید اولین گزینه مناسب هویج است. هویج شما را تا حد زیادی سیر نگه میدارد.

 

 

برچسب های مرتبط


| 960 |
Review: 4.13 - "8 مواد غذایی کم کالری که شما را سیر نگه میدارد (2)" by , written on 6/17/2017 12:00:00 AM

زمان آن رسیده برای کاهش بیماری ها هرچه سریعتر غذاهای سالم و کم کالری را جایگزین غذاهای مضر کنید.

افشین خالقی مد و سبک زندگی


مطالب و امکانات برندکده را در تلفن همراه خود داشته باشید!

اپلیکیشن برندکده

نسخه اندروید از بازار

اپلیکیشن برندکده

نسخه IOS از سیبچه (به زودی)


دیدگاه کاربران

0 دیدگاه


امیدواریم برایتان مفید بوده باشه و دیدگاه خودتان را برای ما بنویسید

تا کنون 7519 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات