ریپورتاژ

برندکده | اگر بار اولیه که دارید کلمه ریپورتاژ یا رپرتاژ رو میشنوید حتما میخواید بدونید ...

11354
برگه ها ریپورتاژ
اگر بار اولیه که دارید کلمه ریپورتاژ یا رپرتاژ رو میشنوید حتما میخواید بدونید ...

اگر بار اولیه که دارید کلمه ریپورتاژ یا ریپرتاژ رو میشنوید حتما میخواید بدونید که ریپورتاژ یعنی چی؟ این موضوع ممکنه سوال خیلی از دوستان باشه به همین دلیل تیم برندکده در این مقاله مطالبی با موضوع ریپورتاژ برای شما عزیزان تهیه کرده که در ادامه میخوانید.

ریپورتاژ چیست ؟

یک شرکت یا سازمان برای بازاریابی و انتقال پیام , برند و محصولات خودش به صورت بی هدف یک مقاله ای را تهیه میکند که این مقاله رو ریپورتاژ ریپورتاژ صدا میزنند.مدیر تبلیغات برای مجله , روزنامه یا وبسایت در فضای مورد نیاز جهت ارائه محتوای متن به مخاطب مورد نظر هزینه ای رو پرداخت میکنه.

ریپرتاژ آگهی (Advertorial)

به شکلی از آگهی که قالب گزارش داشته باشه ریپورتاژ آگهی میگیم یعنی از مخاطبان تصور میکنند که یک گزارش بی طرفه به آنها ارائه میشود در صورتی که آنچه آنها می بینند , میشنوند و میخوانند در اصل تلاش سازمان ساخته برای تقویت جنبه های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آنهاست.

برای اولین بار اصطلاح ریپورتاژ آگهی در سال 1945 به ادبیات انتقادی رسانه ها اضافه شد.بخاطر اعتماد به مخاطبان به رسانه ها , ریپورتاژ آگهی ها  خیلی موثرند و بخاط همین دلیل در کشور های پیشرفته قوانین بسیار سختی علیه ریپرتاژ آگهی ها تصویب شده میشود.

ریپورتاژ یا ریپرتاژ رو به زبون ساده بخوام تعریف کنم منظور از تبلیغ ریپورتاژ اینه که تبلیغ شما در قالب تصاویر و توضیحات کامل شما همراه با لینگ به عنوان یک مطلب در سایت های دیگه منتشر میشه.

یکی از روش های برتر در برند سازی و تبلیغات اینترنتی ریپرتاژ آگهی (PR) می باشد که حتی بزرگترین برند های دنیا هم برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده میکنند.

رپرتاژ آگهی در واقع بخاطر این که نوعی تبلیغ غیر مستقیم هست تاثیر بسیار بالایی دارد و مخاطبان در هنگام مشاهده آن بیشتر اعتماد می کنند و کل مطلب رو مشتاقانه مطالعه می کنند.

ریپرتاژ آگهی در واقع یک خبر هست که در قالب یک گزارش یا مصاحبه و یا مقاله در خبرگزاری ها یا سایت های خبری پر بازدید منتشر میشه که همراه با یک تیتر جذاب , چند پاراگراف متن و عکس می باشد.

در چند مدل مختلف سعی کردم با مفهوم ریپورتاژ یا ریپرتاژ آشناتون کنم

اما خب ما به یک تعریف ساده تر میپردازیم:

جفت این کلمات (ریپورتاژ آگهی , ریپرتاژ آگهی ) یک واژه هستند که در اصل واژه اصلی ریپورتاژ هست.به هر دلیل دو کلمه "ریپورتاژ" یا "ریپرتاژ" در وب دیده میشه.هر دوی این کلمات در واقع یک آگهی تبلیغاتی در قالب یک گزارش یا نوشته بی طرفانه هستند و ارائه می شوند.

ریپورتاژ متنی


تا کنون 5778 نفر در خبرنامه برندکده عضو شده اند، جای شما خالیست

در خبرنامه برندکده ثبت نام کنید و هر دوشنبه، از آخرین اتفاقات دنیای مد و حراج ها با خبر شوید !


ثبت اطلاعات